RN731JTTD1932D50
Mfr.Part #
RN731JTTD1932D50
Description
RES 19.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
19.3 kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%